Головна > Статті > Вибір типу світильника

Вибір типу світильника


Image of article
Правильний вибір типу та кількості світильників можна зробити, сформулювавши відповіді на декілька ключових питань.
 1. Варіанти по розміру і конструкції
  а) для закріплення до стелі або стіни – стельовий варіант 0,3 х 0,6 м;
  б) для закріплення на підвісах (наприклад, в супермаркетах − освітлення великого приміщення рядами світильників) − підвісний варіант 0,3 х 0,6 м;
  в) для монтажу в стелі типу Армстронг − в цьому випадку є такі варіанти:
  Перший: серія Е36 (0,3 х 0,6 м, дешевший, при монтажі потребує додаткових смужок Армстронг-плит та Т-профілю).
  Другий: серія Е66 (0,6 х 0,6 м, повний розмір гнізда, простий в установці).
 2. Колірна температура
  − робочі приміщення, склади, коридори − 5000 К;
  − навчальні заклади, офіси, жилі приміщення в зонах не для сну − 3500−4000 К;
  − дитячі садки, жилі приміщення в зонах для відпочинку та сну − 3000 К.
 3. Світловий потік світильників
  − при заміні стандартних люмінесцентних світильників із 4-ма трубками по 18 Вт може використовуватись така ж кількість світлодіодних світильників, при цьому рівень освітленості стане вищий на 20−30 %. Рекомендовано передбачити вимкнення деяких окремих світильників для зменшення рівня освітленості та додаткової економії;
  − при стандартному рішенні по новим проектам розрахунковий потік на всі моделі Е36 та Е66 становить 3300 лм.
  Потрібний рівень освітленості для конкретного приміщення та специфічні вимоги до нього можна визначити, ознайомившись з нормами у ДБН В.2.5-28:2018.
  Універсальний "середній" рівень для комфортної офісної роботи складає 200−400 люкс.
 4. Рівень колірної передачі
  Також при підборі світлодіодного освітлення важливо звертати увагу на рівень кольоропередачі освітлення, який характеризується коефіцієнтом CRI (Ra). Особливе значення має індекс передачі кольору освітлення для торговельних залів магазинів, відділів продажів одягу і меблів, музеїв і галерей, оскільки правильна передача кольору предметів − запорука успішного функціонування таких об'єктів і установ. Це якраз один із тих випадків, коли зупиняючись на дешевому і менш якісному варіанті, Ви можете отримати негативний ефект. Виробники якісної продукції вказують індекс передачі кольору в технічній документації світильника (цей індекс підтверджується відповідними випробуваннями).
 5. Наявність пульсацій
  Навіть купуючи економічні офісні LED світильники або світлодіодні світильники в гараж, існує ризик через незнання / недосвідченість придбати неякісний продукт, який буде мати негативний вплив на Ваше здоров'я: викликати порушення зору, появу внутрішнього напруження, втоми, розсіяності уваги. Перевірити світильник на рівень пульсацій можна навіть без спеціального обладнання: наведіть камеру мобільного телефону на світильник і подивіться на екран. Якщо Ви бачите смуги або мерехтіння − світильник явно має нестабільний світловий потік і високий рівень пульсацій. Значення коефіцієнта пульсацій має бути відображено в технічній документації на світильник і має відповідати вимогам актуальних державних будівельних норм України. Варто зазначити, що якісні вбудовувані і стельові світлодіодні світильники ВІНСВІТ повністю відповідають цим нормам, згідно з якими пульсації для приміщень не мають перевищувати 10 %. Коефіцієнт пульсацій світильників ВІНСВІТ не перевищує 5 %.
 6. Технічне обслуговування
  Приймаючи рішення про покупку освітлювальних приладів, враховуйте також і витрати на їх технічне обслуговування. Майте на увазі, що лампи розжарювання потрібно регулярно замінювати. Що стосується люмінесцентних світильників, крім заміни, Вам ще буде потрібно сплачувати за утилізацію ламп, оскільки вони містять ртуть. Завдяки тривалому терміну служби, LED світильники не вимагають постійного технічного обслуговування і заміни ламп, що, у свою чергу, забезпечує істотну економію в порівнянні з іншими джерелами освітлення.