Головна > Статті > Вибір типу світильника

Вибір типу світильника


Image of article
Правильний вибір типу та кількості світильників можна зробити, відповівши на декілька ключових питань.
 1. Варіанти по розміру і конструкції
  а) для закріплення до стелі або стіни – стельовий варіант 0,3 х 0,6 м;
  б) для закріплення на підвісах (наприклад, в супермаркетах − освітлення великого приміщення рядами світильників) − підвісний варіант 0,3 х 0,6 м;
  в) для монтажу в стелі типу Армстронг − в цьому випадку є такі варіанти:
  Перший: серія Е36 (0,3 х 0,6 м, дешевший, при монтажі потребує додаткових смужок Армстронг-плит та Т-профілю);
  Другий: серія Е66 (0,6 х 0,6 м, повний розмір комірки, простий в установці).
 2. Колірна температура
  − виробничі приміщення, склади, коридори − 5000 К;
  − навчальні заклади, офіси, житлові приміщення в зонах не для сну − 3500−4000 К;
  − дитячі садки, житлові приміщення в зонах для відпочинку та сну − 3000 К.
 3. Світловий потік світильників
  − при заміні стандартних люмінесцентних світильників із 4-ма трубками по 18 Вт може використовуватись така ж кількість світлодіодних світильників, при цьому рівень освітленості стане вищий на 20−30 %. Рекомендовано передбачити вимкнення деяких окремих світильників для зменшення рівня освітленості та додаткової економії;
  − при стандартному рішенні по новим проектам розрахунковий потік на всі моделі Е36 та Е66 становить 3300 лм.
  Потрібний рівень освітленості для конкретного приміщення та специфічні вимоги до нього можна визначити, ознайомившись з нормами у ДБН В.2.5-28:2018.
  Універсальний "середній" рівень для комфортної офісної роботи складає 200−400 люкс.
 4. Рівень колірної передачі
  Також при підборі світлодіодного освітлення важливо звертати увагу на рівень кольоропередачі освітлення, який характеризується коефіцієнтом CRI (Ra). Особливе значення має індекс передачі кольору освітлення для торговельних залів магазинів, відділів продажів одягу і меблів, музеїв і галерей, оскільки правильна передача кольору предметів − запорука успішного функціонування таких об'єктів і установ. Це якраз один із тих випадків, коли зупиняючись на дешевому і менш якісному варіанті, Ви можете отримати негативний ефект. Виробники якісної продукції вказують індекс передачі кольору в технічній документації світильника (цей індекс підтверджується відповідними випробуваннями).
 5. Наявність пульсацій
  Навіть купуючи економні офісні LED світильники або світлодіодні світильники в гараж, існує ризик через незнання / недосвідченість придбати неякісний продукт, який матиме негативний вплив на Ваше здоров'я: викликати порушення зору, появу внутрішнього напруження, втоми, розсіяності уваги. Перевірити світильник на рівень пульсацій можна навіть без спеціального обладнання: достатньо навести камеру мобільного телефону на світильник і подивитися на екран. Якщо Ви бачите смуги або мерехтіння − світильник явно має нестабільний світловий потік і високий рівень пульсацій. Значення коефіцієнта пульсацій має зазначатися в технічній документації на світильник і відповідати вимогам актуальних державних будівельних норм України. Варто зазначити, що якісні вбудовувані і стельові світлодіодні світильники ВІНСВІТ повністю відповідають цим нормам, згідно з якими пульсації для приміщень не мають перевищувати 10 %. Коефіцієнт пульсацій світильників ВІНСВІТ не перевищує 5 %.
 6. Технічне обслуговування
  Приймаючи рішення про купівлю освітлювальних приладів, варто врахувати також і витрати на їх технічне обслуговування. Лампи розжарювання потрібно регулярно замінювати, а люмінесцентні світильники, крім заміни, ще потребують оплати за утилізацію ламп, оскільки вони містять ртуть. Завдяки тривалому терміну служби, LED світильники не вимагають постійного технічного обслуговування і заміни ламп, що, у свою чергу, забезпечує істотну економію в порівнянні з іншими джерелами освітлення.
 7. Споживання електроенергії
  Чим довше використовується світильник, тим більшу частку у вартості володіння ним складають витрати на електроенергію. Тому дорожчий світильник з меншим споживанням електроенергії може окупитися і почати заощаджувати кошти навіть швидше ніж більш дешевший варіант.
  Визначити строк окупності та загальну економію при використанні LED-світильників ВІНСВІТ у порівнянні з іншими типами світильників Ви можете за допомогою Калькулятора економії.
Soc media