Головна > Статті > 10 фактів про світлодіоди

10 фактів про світлодіоди


Image of article
 1. Перша офіційна згадка
  Першим, хто помітив світіння кристалів, був британський вчений Генрі Раунд ще у 1907 р. Унаслідок збудження кристалів карбіду кремнію електричним струмом було виявлено слабке жовте світіння. Це й було першою згадкою про явище електролюмінесценції – світіння, джерелом якого є матеріал у твердому стані під дією електричного струму.
 2. Батько світлодіодів має українське коріння!
  Уперше світлодіод виготовив американський вчений українського походження Нік Голоняк. У 1962 році в лабораторії General Electric професор виготовив перший світлодіод у видимій області спектру, назавжди перевернувши наше уявлення про енергозберігаюче освітлення.
 3. Чому LED-світильник економніший за інші?
  Будь-який освітлювальний прилад характеризується світловою ефективністю. Цей параметр означає величину світлового потоку, що генерує прилад із одиниці споживання потужності. Одиницею вимірювання є люмен на Ват (лм/Вт). Світлова ефективність ламп розжарювання складає 8-17 лм/Вт, люмінесцентних ламп – 50-60 лм/Вт, ефективність світлодіодних світильників, наприклад, E66-3340-E22 – 122 лм/Вт. В рази кращі показники ефективності є одною з головних причин заміни люмінесцентних світильників світлодіодними світильниками для офісу, світлодіодними світильниками для виробничих приміщень, світильниками для магазинів, світильниками для гаража чи світильниками для складу.
 4. Світлодіоди всюди
  Ви можете цього не помічати, але ми всі живемо у світі світлодіодів. Світлодіоди характеризуються механічною міцністю, стійкістю до вібрацій та не потребують постійного технічного обслуговування. Такі особливості й обумовлюють широкий спектр застосування світлодіодів: від дизайнерського одягу до телевізорів. Варто зауважити, що сьогодні значною популярністю користуються проекти з реалізації офісного світлодіодного освітлення, світлодіодного освітлення виробничих приміщень, торговельних залів, навчальних закладів, лікарень, під’їздів житлових будинків тощо.
 5. Якісно – значить безпечно
  Медичні дослідження підтверджують, що невізуальне сприйняття світла може нанести шкоду Вашому здоров’ю. Пульсації з частотою від 60 до 300 Гц особливо небезпечні тим, що ми не відчуваємо їх прямої дії на наш організм і не вживаємо заходів для зменшення їх негативних наслідків. Неякісний драйвер є основною причиною виникнення пульсацій у світлодіодних світильниках. Тому рекомендуємо установлювати лише сертифіковані світлодіодні освітлювальні пристрої з параметрами, які відповідають нормативним вимогам щодо рівня пульсації.
 6. Колір має значення
  Колірна температура є важливою складовою освітлення в забезпеченні відчуття комфорту в приміщенні. На відміну від ламп розжарювання, які характеризуються значенням колірної температури 2700-3200 К (тепле світло), світлодіодні світильники можуть мати різну колірну температуру, що надає можливість обирати світло, яке ідеально підходить для Вашого приміщення.
 7. Екологічність LED освітлення
  Оскільки світлодіодні джерела світла не містять шкідливих та небезпечних речовин, таких як ртуть, вони є екологічною альтернативою люмінесцентним світильникам. Тому обираючи світлодіодні офісні світильники чи LED світильники для громадських приміщень, Ви не тільки дбаєте про нашу планету, але й економите свої кошти, адже Вам не потрібно витрачатися на утилізацію небезпечних ламп після їх виходу з ладу.
 8. Рішення на десятиріччя вперед
  Термін служби високоякісних світлодіодів складає більше 50 000 год. Підрахувавши час роботи світлодіодів при режимі освітлення 7 годин на добу (50000:7), можна встановити, що LED світильники можуть служити до 20 років. Для максимально ефективного використання світлодіодного освітлення важливо вибирати світлодіодні світильники з якісними світлодіодами від надійного виробника.
 9. Миттєвий ефект
  На відміну від ламп розжарювання та люмінесцентних ламп, світлодіодам не потрібен час для того, щоб досягти потрібної яскравості, адже їм не треба прогріватися. Тому LED світильник є розумною альтернативою для заміни люмінесцентним світильникам та лампам розжарювання: одразу після включення Ви отримуєте світло, що відповідає параметрам.
 10. Акцент на важливому
  Використання світлодіодних освітлювальних приладів дає змогу сфокусувати світло в певному напрямку. Це особливо важливо при освітленні таких ділянок, як робочі місця чи стелажі з товаром у магазинах, супермаркетах тощо. Таким чином забезпечується економічність використання електроенергії і водночас підвищується ефективність використання освітлення, адже акцент освітлення спрямований на ті об’єкти, які цього потребують.
Soc media